🔹 مجموعه رایبد خاویار شما را به خرید بهترین خاویار ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که خاویار خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
ماهی خاویار ایرانی

معرفی انواع ماهی خاویار ایرانی

در مورد انواع ماهی خاویار ایرانی چه می دانید؟ کدام یک از ماهی خاویار ایرانی از بهترین ماهی معرفی شده است؟ مطلب زیر به معرفی انواع ماهی خاویار پرداخته است. ماهی های خاویاری از جمله مرغوب ترین و با ارزش ترین ماهی های جهانی محسوب می شوند که در مناطق مختلفی از جهان رشد می کنند. البته ماهی های خاویاری از خانواده تاس ماهیان به شمار می روند و در جهان ۲۸ گونه از این ماهی ها شناسایی شده است.  البته در کشور ایران با ۵ نمونه از این ماهی ها مواجه می باشیم که می توان به فیل ماهی، تاس ماهی ایرانی، تاس ماهی روسی، اوزون برون، ماهی شیب اشاره کرد. در ادامه در مورد این ماهی مطالبی گفته شده است که می توانید بیش تر با انواع ماهی خاویار آشنا شوید.

انواع ماهی خاویار ایرانی

  • فیل ماهی خاویاری
  • اوزون برون
  • تاس ماهی ایرانی قره برون
  • تاس ماهی روس چالباش
  • بستر
  • استرلیاد
  • شیب

فیل ماهی:

از بهترین انواع ماهی خاویار که در جهان از درجه یک برخوردار است، فیل ماهی یا ماهی بلوگا نام دارد. این ماهی گرانقیمت ترین خاویار جهانی را تولید می کند و از نظر اقتصادی از دیگر انواع ماهی خاویار با ارزش تر می باشد. این ماهی دارای وزنی برابر با ۱۴۰۰ کیلوگرم می باشد و بیش از ۱۰۰ سال می توانند رشد داشته باشند. فیل ماهی ها خاویار بلوگا را از خود استخراج می کنند که دارای ارزش و قیمت بالایی است. البته این ماهی هر ۲ الی ۳ سال یکبار به تخم گذاری می پردازد و در کشور ایران فیل ماهی با وزن ۶۲۰ کیلوگرم صید شده است.

قره برون یا تاس ماهی خاویار ایرانی:

البته از جمله برترین ماهی خاویاری کشور که از ماهی های مستقل محسوب می شود، تاس ماهی ایرانی نام دارد. این ماهی که با نام بینی سیاه معرفی شده است در درجه دوم قرار گرفته است. البته گونه روسی این ماهی نیز وجود دارد ولی تاس ماهی ایرانی بهتر و مرغوب تر از گونه روسی آن می باشد. رنگ تاس ماهی ایرانی تیره بوده و دانه های سفیدی بر روی بدن این ماهی خودنمایی می کند. وزن این ماهی حدود ۶۰ الی ۱۳۰ کیلوگرم می باشد و طول این ماهی گاهی به ۲ متر نیز می رسد.

تاس ماهی روسی یا چالباش:

این ماهی در دریای خزر یافت می شود و خاویار این ماهی به رنگ طلایی بوده است ولی کیفیت آن از خاویار فیل ماهی کمتر می باشد. این ماهی دارای رتبه سوم بوده است و گاهی طوب این ماهی به ۲ متر نیز می رسد. در مورد وزن این ماهی می توان گفت که دارای وزنی برابر با ۶۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم می باشد.

ماهی خاویار شیب:

این ماهی گونه ای از ماهی های مهاجر بوده است و برای تخم ریزی به سواحل خزر پناه می آورد و بیشترین تخم ریزی را در رودخانه های دریای خزر انجام می دهد. این ماهی دارای عمری برابر با ۳۰ سال بوده و از ماهیان سبک وزن می باشد. البته خاویار این ماهی در رتبه چهارم قرار گرفته است و طول این ماهی به ۱ متر نیز می رسد.

ماهی خاویار ایرانی اوزون برون:

از انواع ماهی های خاویار که در رتبه آخر قرار گرفته است و به عنوان کوچکترین ماهی خاویار خزر نام برده شده است، ماهی اوزون برون می باشد. این ماهی از خاویار ریزی برخوردار بوده و قیمت آن نسبت به دیگر انواع خاویار ها کمتر می باشد. طول ماهی اوزون برون ۱٫۵ متر بوده است و نسبت به دیگر انواع ماهی خاویار سبک تر است.

منبع: ماهی و میگو ایران

فروش خاویار رایبد خاویار
برای سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید. مشاوره و فروش
🔹 مجموعه رایبد خاویار را به خرید بهترین خاویار ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که خاویار خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *