خانه / خاویار الماس / مرغوبترین و گرانترین خاویار ایران درجه یک جهان
خاویار ایران درجه یک

مرغوبترین و گرانترین خاویار ایران درجه یک جهان

مرغوب ترین خاویار جهان کدام می باشد؟ گرانترین خاویار در ایران توسط کدام ماهی تولید می شود؟ خاویار درجه یک دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ خاویار گونه از برترین مواد غذایی است که از ماهیان خاویاری تولید می شود و البته این محصول همان تخم ماهیان به شمار می رود. ماهی خاویار زیادی در تولید خاویار فعالیت می کنند که البته از برترین آن ها در کشور ایران و دریای خزر زندگی می کنند.

خاویار ایران درجه یک
مرغوبترین و گرانترین خاویار ایران درجه یک جهان

گرانترین مواد غذایی جهان

خاویار از گرانترین مواد غذایی است که البته از خواص بی نظیری برخوردار بوده است. می توان گفت که این محصول در انواع مختلفی چون بلوگا، سوروگا و آسترا یافت می شود. برترین نوع خاویار توسط ماهی بلوگا یا فیل ماهی تولید شده و در بازار با قیمت بالایی به فروش می رسد. از گونه های مختلفی ماهیان خاویاری می توان به فیل ماهی، اوزون برون، تاس ماهی ایرانی و روسی، ماهی شیب و… اشاره کرد و البته ۵ گونه از ماهیان خاویاری در کشور ایران تولید می شود.

انواع خاویار در جهان

  • خاویار بلوگا
  • خاویار آسترا
  • خاویار سوروگا
  • خاویار بری
  • خاویار طلایی
  • خاویار کالوگا

مرغوب ترین و گرانترین خاویار جهان

باید بدانید که این محصول بسیار کمیاب بوده است و با نام الماس سیاه نیز معرفی می شود. همچنین از جمله گران قیمت ترین غذا های دریایی به شمار می رود. خاویار بلوگا از فیل ماهی استخراج می شود و همچنین این ماهی از بزرگترین ماهی های خاویاری دریای خزر به شمار می رود که از وزنی برابر با ۱۴۰۰ کیلوگرم برخوردار بوده است.
این ماهی تا ۱۰۰ سال نیز عمر می کند. البته در سن ۱۲ الی ۱۶ سالگی به دوره بلوغ نزدیک می شود. در این دوره می تواند به تولید خاویار بپردازد. خاویار بلوگا نسبت به دیگر انواع خاویارها از پروتئین و ویتامین بیش تری برخوردار بوده است. همچنین اسید آمینه های موجود در این محصول بسیار بیش تر می باشد. خاویار بلوگا از مقدار زیادی هستامین، ایزولوسین، لیزین و میتونین برخوردار بوده است و البته میزان کلسترول موجود در این خاویار کم می باشد.

خاویار ایران درجه یک
مرغوبترین و گرانترین خاویار ایران درجه یک جهان

ویژگی های خاویار درجه یک جهان

از مسائلی که در درجه بندی خاویار اهمیت دارد و مورد توجه قرار می گیرد می توان به استحکام دیواره، مقاومت در برابر آسیب پذیری، رنگ، طعم و مزه خاویار، اندازه خاویار و… اشاره کرد. در مورد ویژگی های خاویار درجه یک گفته شده است که این محصول از دانه های درشتی برخوردار بوده است. همچنین با ثبات دیواره بیرونی تولید شده است و البته بر روی خاویار پوسته ای قرار دارد.

خاویار ایران درجه یک
مرغوبترین و گرانترین خاویار ایران درجه یک جهان

خاویار های درجه یک از هیچ شکستگی بر روی پوسته برخوردار نمی باشند. خاویار درجه دو نیز دارای ویژگی هایی می باشد که می توان به اندازه معمولی آن ها اشاره کرد. این نوع خاویار از نظر طعم و مزه با دیگر انواع خاویار تفاوت چندانی ندارد.
منبع: ماهی و میگو ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش رایبد خاویار
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09113846944
شماره تلفن ثابت: 01344600983
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

لطفا صبر کنید

مطلب پیشنهادی

خاویار بری

فروش خاویار بری در ایران

خاویار بری در ایران به دو شیوه اینترنتی و سنتی به فروش گذاشته می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید