خانه / خاویار ایران / قیمت خاویار فیل ماهی در بازار ایران
قیمت خاویار فیل ماهی
قیمت خاویار فیل ماهی در بازار ایران

قیمت خاویار فیل ماهی در بازار ایران

قیمت خاویار فیل ماهی در بازار ایران چقدر می باشد؟ فیل ماهی دارای چه ویژگی هایی می باشد و چه نوع خاویاری را تولید می کند؟
خاویار گونه ای از برترین انواع غذا های دریایی بوده است که دارای خواص زیادی می باشد. البته باید بدانید که خاویار در انواع مختلف و توسط ماهیان خاویاری متفاوتی تولید می شود.
از برترین ماهی های خاویاری که در کشور ایران و در دریای خزر رشد می کنند، می توان به ماهی خاویاری فیل ماهی، ماهی شیب، اوزون برون، تاس ماهی ایرانی و روسی اشاره کرد.
در مطلب زیر به معرفی بهترین و مرغوب ترین ماهی خاویار پرداخته است و همچنین خاویاری که از این ماهی تولید می شود، یکی از گرانترین خاویار جهان معرفی شده است. جهت کسب اطلاعات بیش تر در مورد مرغوب ترین خاویار مطالب زیر را مطالعه کنید.

اطلاعاتی در مورد ماهی خاویار فیل ماهی

فیل ماهی یکی از برترین و بزرگترین ماهی های شمال کشور محسوب می شود که در دریای خزر رشد کرده و زیستگاه اصلی این ماهی نیز دریای شمال کشور و دریای سیاه می باشد. این ماهی دارای قدمتی ۱۰۰ ساله بوده است. البته وزن آن به ۱۴۰۰ کیلوگرم می رسد و از بزرگترین ماهی جهان معرفی شده است.
البته در کشور ایران فیل ماهی با وزن ۱۲۵۰ گرم صید شده است و رکورد بزرگترین ماهی را شکسته و البته خاویاری که از این ماهی استخراج شده است برابر با ۲۳۰ کیلوگرم بوده است.
خاویار فیل ماهی به رنگ سیاه نوک مدادی بوده است و از مرغوبیت زیادی برخوردار است و به آن خاویار بلوگا گفته می شود چرا که اسم دیگر فیل ماهی، ماهی بلوگا می باشد.

قیمت خاویار فیل ماهی
قیمت خاویار فیل ماهی در بازار ایران

البته در برخی از تحقیقات مشخص شده است که فیل ماهی در حال انقراض می باشد و کمتر در دریا یافت می شود. به دلیل سخت بودن صید این ماهی و همچنین کمیاب بودن آن، خاویار تولید شده از فیل ماهی با قیمت چند میلیونی در بازار کشور به فروش می رسد.

زندگی و پرورش فیل ماهی ایرانی

یکی از برترین مکانها برای زندگی این ماهی بستر های گلی و آب های شیرین بوده است و البته در اعماق ۷۰ الی ۱۸۰ متری از زمین زندگی می کند.
از ۲۷ گونه ماهیان خاویاری که در جهان زندگی می کنند ۵ گونه در کشور ایران و دریای خزر رشد می کنند که از این ۵ گونه ذکر شده در مطلب بالا بهترین آن ها فیل ماهی معرفی شده است.
البته فیل ماهی در دریای مازندران، کشور های چون ایتالیا، ترکیه، بلغارستان و آلبانی یافت می شود و همچنین در بخش های مختلفی از کشور به پرورش مصنوعی فیل ماهی پرداخته شده است.

قیمت خاویار فیل ماهی در ایران

در ایران قیمت هر کیلو ارزش چند میلیون تومانی به فروش می رسد. برای اطلاع از قیمت روز خاویار بلوگا در سال ۹۷ یا هر زمانی به وب سایت رسمی رایبد خاویار www.raibodcaviar.ir مراجعه نمایید.
منبع: ماهی و میگو ایران

مشاوره و فروش رایبد خاویار :
آقای فتحی
شماره تماس: 09113846944
شماره تماس: 09114623642
شماره تلفن ثابت: 02128426944
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir
سامانه پیامکی: 30004505004335

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

لطفا صبر کنید

مطلب پیشنهادی

خاویار ایران خرید

خاویار ایران خرید از شیلات

خاویار ایران خرید بسیار خوبی در داخل و خارج از کشور دارد. به این ترتیب …

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه رایبد خاویار