خانه / خاویار سیاه / صادرات مرغوبترین خاویار سیاه ایرانی به اروپا

صادرات مرغوبترین خاویار سیاه ایرانی به اروپا

آیا می دانید میزان صادرات خاویار سیاه ایرانی به اروپا چقدر می باشد؟ خاویار سیاه توسط کدام ماهی تولید می شود؟ مرغوب ترین خاویار چه نوع خاویاری می باشد؟
خاویار از جمله تخم ماهیان خاویاری بوده است که فقط این ماهی ها قادر به تولید آن می باشند. خاویار در انواع مختلفی وجود دارد که می توان به خاویار طلایی، خاویار سیاه و سرخ اشاره کرد. از این میان خاویار سیاه از برترین و مرغوب ترین خاویار معرفی شده است که از ماهی اوزون برون تولید می شود.
خاویار سیاه از نظر اقتصادی دارای ارزش بالایی بوده است و همچنین از ارزش غذایی زیادی برخوردار می باشد. این محصول از جمله گرانترین خاویار جهان به شمار می رود و همچنین گفته شده است که ماهی های خاویاری باید دارای سن ۱۵ الی ۲۰ سال باشند که بتوانند خاویار مرغوبی را تولید کنند. البته خاویار سیاه به صورت دریایی و پرورشی در بازار به فروش می رسد که طعم و قیمت این محصول با هم متفاوت بوده است و بهترین خاویار، خاویار سیاه دریایی می باشد.
البته گفته شده است که خاویار را با نام عملی مروارید سیاه می شناسند و بهترین تولیدکنندگان خاویار در جهان می توان به ماهیانی چون فیل ماهی، اوزون برون، تاس ماهی ایرانی و روسی، ماهی شیب اشاره کرد. از برترین ماهی های خاویار که به تولید خاویار روشن و خاکستری رنگی می پردازد، می توان به فیل ماهی اشاره کرد که نام خاویار این ماهی خاویار بلوگا بوده است و از ارزش زیادی برخوردار بوده و یکی از گرانترین خاویار جهان معرفی شده است.

خواص خاویار سیاه چیست

خاویار سیاه از میزان قابل توجهی مواد معدنی تشکیل شده است که البته می توان گفت برای درمان بیماری های قلبی و عروقی بسیار مفید می باشد. این محصول یکی از بزرگترین تأمین کنندگان ویتامین A در بدن بوده است و از چین و چروک، بیماری های پوستی جلوگیری کرده و باعث شادابی پوست می گردد.
خاویار از میزان زیادی پتاسیم برخوردار می باشد و برای بهبود توانایی های ذهنی بسیار مفید است و البته از مقدار زیادی ویتامین D برخوردار بوده است. خاویار ها دارای اسید های چرب غیر اشباع بوده است برای جلوگیری از آلزایمر، سکته های قلبی، فشار خون بالا، بیماری های عصبی بسیار مفید می باشد.

صادرات مرغوب ترین خاویار ایرانی

خاویار ایرانی یکی از مرغوب ترین انواع خاویار جهان بوده است که در کشور های خارجی از طرفداران زیادی برخوردار می باشد. البته خاویار ایرانی در دریای خزر تولید می شود و حدود ۹۳ درصد از خاویار جهان توسط این دریا تولید می گردد و به کشور های خارجی چون عراق، روسیه و اروپا صادر می شود.
گفته شده است که هر ساله حجم زیادی از خاویار به کشور های خارجی صادر می گردد که ارزش دلاری آن ۹۹۹٫۰۲۸ بوده است و البته گفته شده است که بیش ترین صادرات خاویار به کشور هایی چون فرانسه، مالزی، هنگ کنگ، اسپانیا، قطر، انگلستان، آلمان، ایتالیا صورت می گیرد. البته عمده مقصد و صادرات خاویار کشور ایران به کشور اروپایی بوده است که در بالا به برخی از آن ها اشاره شده است.
منبع: ماهی و میگو ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش رایبد خاویار
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09113846944
شماره تلفن ثابت: 01344600983
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

لطفا صبر کنید

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده خاویار سیاه

قیمت عمده خاویار سیاه در بازار در ایران

آیا می دانید قیمت خاویار سیاه در بازار ایران چقدر می باشد؟ خاویار به صورت …

دیدگاهتان را بنویسید