خانه / خاویار ایران / بزرگترین و بهترین منبع تولید خاویار در ایران

بزرگترین و بهترین منبع تولید خاویار در ایران

بزرگترین منبع تولیدکننده خاویار در ایران کدام شهر می باشد؟ بهترین خاویار ایران کدام است و با چه قیمتی در بازار به فروش می رسد؟ در مورد ماهیان خاویاری چه می دانید؟
خاویار از جمله برترین انواع مواد غذایی است که از دل ماهیان خاویاری استخراج می شود و البته این محصول همان تخم ماهیان خاویاری به شمار می رود. خاویار در انواع و مدل های مختلفی یافت می شود که از رنگ های متنوعی برخوردار بوده است. از رنگ های تشکیل دهنده خاویار می توان به طلایی، سیاه و سرخ اشاره کرد. خاویار طلایی از مرغوبیت زیادی برخوردار می باشد و در ادامه بیش تر در مورد آن صحبت می شود.

بهترین نوع خاویار و بزرگترین منبع تولیدکننده خاویار

بهترین نوع خاویار ایرانی همان خاویار بلوگا است که به رنگ طلایی قابل مشاهده می باشد. البته این خاویار فقط در ایران و در دریای خزر توسط فیل ماهی تولید می شود. فیل ماهی یکی از بزرگترین ماهی های دریای خزر محسوب می شود که با وزن ۱۴۰۰ کیلوگرم نیز یافت شده است. این ماهی دارای طول عمری برابر با ۱۰۰ سال بوده و در سن ۱۵ الی ۱۶ سالگی به سن بلوغ نزدیک می شود و در این سن می تواند شروع به تولید خاویار نماید. از دیگر انواع ماهی خاویاری می توان به اوزون برون، شیب و تاس ماهی ایرانی و روسی اشاره کرد. البته ماهی اوزون برون نیز می تواند تا ۶۰ درصد از خاویار کل دریای خزر را تأمین کند و بیش ترین خاویار ایران توسط این ماهی تولید می شود.
بزرگترین منبع تولید کننده خاویار در کشور ایران، طبق گفته های بالا، دریای خزر بوده است و امروزه قادر است تا ۹۳ درصد از خاویار کل جهان را با روش های مختلفی تولید کند. البته کشور ایران در تولید خاویار طلایی و سیاه دخیل می باشد و به صورت پرورشی نیز انواع خاویار را تولید و به بازار عرضه می دارد. بهترین نوع خاویار ایرانی، خاویار بلوگا نام دارد چرا که این خاویار از ارزش اقتصادی و غذایی بالایی برخوردار بوده است و به رنگ طلایی دیده می شود و به آن الماس ایرانی گفته می شود.
قیمت خاویار بلوگا نسبت به سایر خاویار ها بالاتر می باشد و در حقیقت می توان گفت که این نوع خاویار از گرانترین خاویار های جهان محسوب می شود. خاویار طلایی یا الماس ایرانی با قیمت هر کیلو ۶ میلیون تومان به فروش می رسد و البته بیش ترین صادرات این محصول به کشور های آمریکایی و اروپایی صورت می گیرد.
البته در کشور ایران این نوع خاویار در بسته بندی های ۵۰ گرمی یافت می شود و بیش ترین فروش را در بازار به خود اختصاص داده است. البته قیمت هر ۵۰ گرم از خاویار بلوگا حدود ۵۴۰۰۰۰ تومان می باشد و شما می توانید از طریق این سایت بهترین ها را انتخاب و خرید کنید.
منبع: ماهی و میگو ایران

مشاوره و فروش رایبد خاویار :
آقای فتحی
شماره تماس: 09113846944
شماره تماس: 09114623642
شماره تلفن ثابت: 02128426944
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir
سامانه پیامکی: 30004505004335

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

لطفا صبر کنید

مطلب پیشنهادی

خاویار ایران خرید

خاویار ایران خرید از شیلات

خاویار ایران خرید بسیار خوبی در داخل و خارج از کشور دارد. به این ترتیب …

بدون دیدگاه

  1. بازتاب ها: خاویار

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه رایبد خاویار