خاویار آسترا یکی از خاویار های اصیل ایرانی است که طعم فوق العاده و رنگی منحصر به فرد دارد که آنرا از سایر خاویار ها کاملا متمایز می کند. خاویار آسترا دانه ها زرد رنگ زیبا دارد و به همین خاطر آنرا خاویار طلایی نیز نامیده اند. خاویار آسترا از خانواده تاس ماهیان به دست می آید. این گونه از ماهی خاویاری در دریای خزر زندگی می کند. اما در سال های گذشته در معرض انقراش قرار دارد. دلایل کاهش جمعیت ماهیان خاویاری صید بیش از حد و نامناسب بودن بستر رودخانه هایی است که به دریای خزر می ریزد.

آسترا

خاویار آسترا

خاویار آسترا از بهترین نوع و گونه های ماهیان خاویاری در جهان می باشد که برای تهیه می توانید به نمایندگی های معتبر در کشور و شرکت تولیدی رایبد خاویار مراجعه نمایید. خاویار آسترا به دلیل کیفیتش در درجه دوم و پس از اولین ماهی خاویاری مرغوب دریای خزر که نامش بلوگا و امپریال می باشد اینگونه در جایگاه دوم قرار دارد و نیز در اولویت از نقطه نظر صادراتی به تمام کشورهای خارجی جهان از طریق رایبد خاویار با مجوز صدور می باشد. [box type=”info” align=”alignright” class=”” width=”5″]خاویار آسترا رنگ قهوه ای بسیار روشنی را دارد که طعم عالی را هنگام خوردن میتوانید در دهانتان احساس نمایید.[/box]

این خاویار

 • تنها بومی دریای خزر است
 • در نمایندگی های ایرانی میتوانید خریداری نمایید
 • از ایران تنها صادر می گردد
 • می شود در کنار تمام وعده غذایی خود مصرف کنید آسترا خاویار را
 • و…

خاویار آسترا

شرایط نگهداری خاویار آسترا

شرایط نگهداری خاویار آسترا را از روی اسم فک نکنید بسیار سخت می باشد بلکه مانند نگهداری گونه های ماهی خاویاری در منزل خود می توانید این محصول را با همان کیفیت و مزه و خواص بسیار طبیعی که هنگام خریداری داشته است، با همان خواص آن را نگهداری. خاویار را برای سرو کردن در ظروف های پلاستیکی نگذارید زیرا می توانند در عوض کردن آن نقش بسیار مهمی را داشته باشند. [box type=”success” align=”alignright” class=”” width=”5″]این خاویار را برای نگهداری باید در جای بسیار خنک مانند یخچال نگهداری نمایید.[/box] یخچال ها بهترین گزینه برای مصرف کردن و نگهداری خاویارهایتان می باشد و درب خاویار را هنگام مصرف که باز می نمایید اگر ظروف خاویاری ندارید سعی کنید خاویارها را از جای خود در نیاورید.

نگهداری و سرو

 • سرو این خاویار بعد از باز کردن درب آن حداکثر تا یک هفته
 • زیرا مواد مغذی در آن رفته رفته کم می شود
 • نگهداری در جای خنک اگر یخچال جزو امکانات شما نباشد
 • طبخ آن در کنار صبحانه بسیار عالی می باشد

شرایط نگهداری خاویار آسترا

انواع تاس ماهی دریای خزر(قره برون. چالباش. شیب)

انواع تاس ماهی دریای خزر ابتدا از کل آنها برایتان می گوییم که در جهان بین هر کشور موجود می باشند و شامل ۲۷ گونه هستند. از مهمترین این گونه ها شمار ۵ گونه اند که در اینجا از سه نوع خاویار بسیار با ارزش نام میبریم. [box type=”warning” align=”alignright” class=”” width=”5″]ماهی قره برون، بدنی بسیار کشیده و درازی دارد که به این ماهی تاس ماهی ایرانی نیز گفته می شود و در کشور های خارجی نیز خورده می شود، [/box]ماهی قره برون در راسته تاس ماهی سانان می باشد و خار آبششی در بدن این ماهی موجود است که دارای ۱۵ الی ۳۰ تا می باشد. ماهی چالباش در دریای خزر زندگی می کند و در بین نمایندگی های ایرانی میتوان آن را جست و جو کرد، حداکثر طول عمر این موجود بالغ ۴۷ تا ۵۰ سال است. ماهی خاویاری شیپ همانطور که از نامش پیداست مهاجر است و برای تخم ریزی به دریاهای ایرانی می آید و در آب های شیرین زندگی می کند.

انواع تاس ماهی دریای خزر(قره برون. چالباش. شیب)

رنگ و بسته بندی خاویار آسترا

رنگ و بسته بندی خاویار آسترا را اول درباره طیف رنگی این خاویار بگوییم که قهوه ای می باشد. این گونه بسیار نادر و پر اهمیت در شمال دریای خزر زندگی می کند که امروزه به دلیل داشتن مزارع تولیدی اجازه صید این ماهی و دیگر گونه های خاویاری به صورت طبیعی از سوی وزارت داده نمی شود و صید اینها جرم محسوب میگردد. به همین علت نمایندگی های خاویاری اقدام به تولید و پرورشی بسیار اصل خاویاری با همان کیفیت دریایی کرده اند به همراه آب های دریای خزر که برای خرید میتوانید به برند و نمایندگی معتبر رایبد خاویار مراجعه نمایید و از قیمت ها اطلاع بسیار زیادی داشته باشید.

مهمترین ویژگی آسترا

 • طیف رنگی روشن و دلنشین آن
 • طعم بسیار عالی
 • مزه شگفت انگیز
 • کیفیت درجه یک
 • و…

رنگ و بسته بندی خاویار آسترا