رایبد خاویار
خانه / خاویار پرورشی / پرورش ماهی خاویار استرلیاد در استخر

پرورش ماهی خاویار استرلیاد در استخر

ماهی خاویاری استرلیاد

ماهی خاویاری استرلیاد تنها گونه ایی از ماهیان خاویاری اسکه تمام طول عمر خود در آب شیرین (رود خانه) اروپای مرکزی زندگی می کند.
ماهی استرلیاد متعلق به خانواده ماهی های غضروف – استخوانی است که در رودخانه های با آب های زلال و تمیز زندگی می کنند و تغذیه این ماهی ها از بی مهرگان ومواد آلی که در گل و رسوبات رودخانه وجود دارند است. این ماهی به آب آلوده شدیداً حساس می باشد.

شرایط تخم ریزی استرلیاد

دوره تخم ریزی ماهی خاویاری استرلیاد کوتاه ( در حدود یک هفته ) می گردد . در فصل تخم ریزی، پرورش دهنده می تواند با انتقال دادن ماهیهای ماده به محیطی آرام و سرد مدت زمان تخم ریزی را طولانی تر کند.

فناوری پرورش استرلیاد

تکنولوژی پرورش استرلیاد با قفس های شناور در دریاچه ها و آبگیرها ، در دهه ۸۰ در روسیه بکار گرفته شد. معلوم شد که استرلیاد را می توان در فصل تابستان در قفس های میله ای ثابت یا شناور نگهداری نمود و در فصل زمستان و سرما در قفس هایی در زیر یخ پرورش داد.

شرایط رشد استرلیاد

برای گذاراندن زمستانی موفق، متوسط وزن ماهی های زیر یک سال باید حداقل ۲۵ – ۲۰ گرم، ماهی های سال دوم حداقل ۳۰۰ – ۲۵۰ گرمی باشند.
حداقل ۳_۲ سال زمان می برد، که استرلیاد در قفس ها به رسیدگی جنسی برسد.
زمان لازم جهت گذراندن مراحل لاروی تا رسیدگی جنسی برای نر ها ۵ – ۴ سال و برای ماده ها ۸ – ۷ سال به طول می انجامد. میزان وزن ماهی ماده رسیده ۹۰۰ gr و نرهای رسیده ۷۰۰ gr است.

شرایط آب استرلیاد

لازم است در دما ۵/۸ – ۸ درجه سانتی گراد این بچه ماهی ها را به استخرهای زمستان گذرانی انتقال داد و در دمای ۳ – ۲ درجه سانتی گراد غذادهی کمتر می شود . آبی که این در این استخرها استفاده می شود، باید mgr ۹ – ۶ اکسیژن ۹/۸ = ۷/۷ = PH داشته باشد.
ماهی خاویار استرلیاد

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09113846944
شماره تماس: 09114623642
شماره تلفن ثابت: 01344600983
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir
فروشگاه اینترنتی خاویار: www.raibodcaviar.ir

مطلب پیشنهادی

بهترین خاویار پرورشی اصل در جهان

خاویار چیست؟ بهترین خاویار کدام می باشد ؟ خاویار پرورشی چه خاویاری می باشد و …

دیدگاهتان را بنویسید

پرورش ماهیان خاویاری گروه خاویار ایران بازار تهاتر ايران