رایبد خاویار
خانه / ماهی خاویار / معرفی انواع ماهی خاویار ایرانی
ماهی خاویار ایرانی
معرفی انواع ماهی خاویار ایرانی

معرفی انواع ماهی خاویار ایرانی

در مورد انواع ماهی خاویار ایرانی چه می دانید؟ کدام یک از ماهی خاویار ایرانی از بهترین ماهی معرفی شده است؟ مطلب زیر به معرفی انواع ماهی خاویار پرداخته است. ماهی های خاویاری از جمله مرغوب ترین و با ارزش ترین ماهی های جهانی محسوب می شوند که در مناطق مختلفی از جهان رشد می کنند. البته ماهی های خاویاری از خانواده تاس ماهیان به شمار می روند و در جهان ۲۸ گونه از این ماهی ها شناسایی شده است.  البته در کشور ایران با ۵ نمونه از این ماهی ها مواجه می باشیم که می توان به فیل ماهی، تاس ماهی ایرانی، تاس ماهی روسی، اوزون برون، ماهی شیب اشاره کرد. در ادامه در مورد این ماهی مطالبی گفته شده است که می توانید بیش تر با انواع ماهی خاویار آشنا شوید.

انواع ماهی خاویار ایرانی

  • فیل ماهی خاویاری
  • اوزون برون
  • تاس ماهی ایرانی قره برون
  • تاس ماهی روس چالباش
  • بستر
  • استرلیاد
  • شیب

فیل ماهی:

از بهترین انواع ماهی خاویار که در جهان از درجه یک برخوردار است، فیل ماهی یا ماهی بلوگا نام دارد. این ماهی گرانقیمت ترین خاویار جهانی را تولید می کند و از نظر اقتصادی از دیگر انواع ماهی خاویار با ارزش تر می باشد. این ماهی دارای وزنی برابر با ۱۴۰۰ کیلوگرم می باشد و بیش از ۱۰۰ سال می توانند رشد داشته باشند. فیل ماهی ها خاویار بلوگا را از خود استخراج می کنند که دارای ارزش و قیمت بالایی است. البته این ماهی هر ۲ الی ۳ سال یکبار به تخم گذاری می پردازد و در کشور ایران فیل ماهی با وزن ۶۲۰ کیلوگرم صید شده است.

فیل ماهی

قره برون یا تاس ماهی خاویار ایرانی:

البته از جمله برترین ماهی خاویاری کشور که از ماهی های مستقل محسوب می شود، تاس ماهی ایرانی نام دارد. این ماهی که با نام بینی سیاه معرفی شده است در درجه دوم قرار گرفته است. البته گونه روسی این ماهی نیز وجود دارد ولی تاس ماهی ایرانی بهتر و مرغوب تر از گونه روسی آن می باشد. رنگ تاس ماهی ایرانی تیره بوده و دانه های سفیدی بر روی بدن این ماهی خودنمایی می کند. وزن این ماهی حدود ۶۰ الی ۱۳۰ کیلوگرم می باشد و طول این ماهی گاهی به ۲ متر نیز می رسد.

تاس ماهی ایرانی

تاس ماهی روسی یا چالباش:

این ماهی در دریای خزر یافت می شود و خاویار این ماهی به رنگ طلایی بوده است ولی کیفیت آن از خاویار فیل ماهی کمتر می باشد. این ماهی دارای رتبه سوم بوده است و گاهی طوب این ماهی به ۲ متر نیز می رسد. در مورد وزن این ماهی می توان گفت که دارای وزنی برابر با ۶۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم می باشد.

تاس ماهی روسی

ماهی خاویار شیب:

این ماهی گونه ای از ماهی های مهاجر بوده است و برای تخم ریزی به سواحل خزر پناه می آورد و بیشترین تخم ریزی را در رودخانه های دریای خزر انجام می دهد. این ماهی دارای عمری برابر با ۳۰ سال بوده و از ماهیان سبک وزن می باشد. البته خاویار این ماهی در رتبه چهارم قرار گرفته است و طول این ماهی به ۱ متر نیز می رسد.

شیب

ماهی خاویار ایرانی اوزون برون:

از انواع ماهی های خاویار که در رتبه آخر قرار گرفته است و به عنوان کوچکترین ماهی خاویار خزر نام برده شده است، ماهی اوزون برون می باشد. این ماهی از خاویار ریزی برخوردار بوده و قیمت آن نسبت به دیگر انواع خاویار ها کمتر می باشد. طول ماهی اوزون برون ۱٫۵ متر بوده است و نسبت به دیگر انواع ماهی خاویار سبک تر است.

اوزون برون

منبع: ماهی و میگو ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهرشاد فتحی
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09113846944
شماره تماس: 09114623642
شماره تلفن ثابت: 01344600983
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir
فروشگاه اینترنتی خاویار: www.raibodcaviar.ir

مطلب پیشنهادی

قیمت گوشت ماهی اوزون برون در اصفهان

پخش عمده ماهی اوزون برون خاویار

ماهی اوزون برون دارای خاویار بسیار باارزش و خوش طعم بوده است و پخش عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

09114623642>+989114623642 کانال خاویار ایران صادرات خاویار ایرانی