خانه / خاویار اصل / صادرات خاویار پرورشی اصل خزر
صادرات خاویار پرورشی
صادرات خاویار پرورشی اصل خزر

صادرات خاویار پرورشی اصل خزر

صادرات خاویار پرورشی اصل خزر در بازار ایران و دنیا نسبت به خاویار دریایی روز به رو در حال رونق و گسترش است. خاویار در انواع مختلفی یافت می شود که البته این محصول در دو نوع پرورشی و دریایی در بازار به فروش می رسد. خاویار خزر از جمله برترین انواع خاویار اصل بوده که صادرات آن به کشور های دیگر انجام می شود. خاویار از جمله مواد غذایی دریایی است که از مواد معدنی و مغذی برخوردار می باشد. این محصول از گرانقیمت ترین انواع مواد غذایی بوده و به دو صورت پرورشی و دریایی در بازار به فروش می رسد.

صادرات خاویار پرورشی
صادرات خاویار پرورشی اصل خزر

انواع خاویار ایرانی

از انواع خاویار می توان به سوروگا، بلوگا و آسترا اشاره کرد. خاویار ها در رنگ های مختلفی نیز یافت می شوند که بیش ترین رنگی که در بازار به چشم می خورد رنگ نوک مدادی، سیاه و طلایی می باشد.

خواص خاویار اصل

خاویار از انواع مواد معدنی چون ویتامین ها و پروتئین ها برخوردار بوده و در درمان بیماری های قلبی و عروقی، بیماری افسردگی نیز بسیار مفید می باشد.

خاویار پرورشی چگونه خاویاری می باشد

سال‌های زیادی است که صید تجاری ماهی خاویاری از دریای خزر غیرمجاز است. به همین جهت خرید و فروش خاویار دریای طبیعتاً غیر مجاز بوده و خلاف موازین و قوانین کشورمان و کشورهای حاشیه دریای خزر می باشد. اما این را باید دانست که بیشترین مقدار خاویاری که در بازار موجود در خاویار پرورشی است. بخش بسیار قلیلی کوچکی از این میزان خاویار دریای می باشد.

صادرات خاویار پرورشی
صادرات خاویار پرورشی اصل خزر

ارزش خاویار پرورشی نسبت به خاویار دریایی

توضیح آن هم همان طور که اشاره شد غیرمجاز بودن صید تجاری ماهیان خاویاری از دریا می باشد. خاویار پرورشی یکی از برترین انواع خاویار بوده که توسط ماهیان خاویاری پرورشی تولید می شود. انواع خاویار های پرورشی به نوبه خود می تواند به درمان و بهبودی بیماریا کمک کند. قیمت خاویار های پرورشی کمتر از خاویار دریایی است، ولی می توان گفت که تفاوت قیمت آن ها زیاد به چشم نمی آید. البته امروزه خاویار دریایی بسیار کمیاب شده است و بیش تر در بازار خاویار پرورشی به فروش می رسد.

تفاوت خاویار اصل با تقلبی

در مورد خاویار اصل می توان گفت که این نوع خاویار از اندازه های متفاوتی برخوردار می باشد و اگر خاویار طبیعی باشد دانه های بیضی شکل بوده و عاری از هر گونه مواد لزجی می باشند. اما باید بدانید که خاویار تقلبی دارای اندازه های یکسان و دایره ای است و خاویار ها حالت چسبندگی دارند و می توان گفت که این نوع خاویارها اصل نیستند و خرید از آنها چندان جایز نمی باشد. از بهترین نوع خاویار در کشور ایران خاویار بلوگا است که به مروارید سیاه شهرت یافته است.

صادرات خاویار پرورشی
صادرات خاویار پرورشی اصل خزر

صادرات خاویار پرورشی به کشور های دیگر

خاویار اصل ایرانی یکی از مرغوب ترین انواع خاویار محسوب می شود که در کشور های دیگر کمتر دیده می شود. خاویار اصل بیش تر به کشور های عربی صادر می گردد. کشور های اروپایی نیز خواهان این نوع محصول گرانقیمت می باشند. البته در کشور ایران بیش از ۱۰۰ مزرعه وجود دارد که در پرورش ماهی خاویاری فعالیت می کنند.

کشورهای وارد کننده خاویار ایران

  • اسپانیا
  • ایتالیا
  • فرانسه
  • ترکیه
  • بلژیک
  • آلمان

 

منبع: بازار ماهی ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش رایبد خاویار
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09113846944
شماره تلفن ثابت: 01344600983
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

لطفا صبر کنید

مطلب پیشنهادی

خاویار سوروگا در اهواز

فروش اینترنتی خاویار سوروگا در اهواز

فروش اینترنتی خاویار سوروگا در اهواز برای آسایش حال هموطنان عزیز انجام گرفته است. امروزه …

دیدگاهتان را بنویسید